Ülkemizde trafik kazaları çok sık bir şekilde yaşanmaktadır ve bu trafik kazalarının büyük birçoğunda ölümler gerçekleşmektedir. Her yıl yüzlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan trafik kazaları, geride kalan yakınları da mağdur durumda bırakıyor. Destekten yoksun kalan yakınlar, maddi ve manevi tazminat davası açarak çektikleri acının bir nebze giderilmesini sağlayabiliyorlar. Ölümlü trafik kazaları tazminat davaları için danışmanlık hizmetleri alabileceğiniz nekadartazminatalirim.net ile ücretsiz tazminat hesaplaması işlemlerinden de yararlanabilirsiniz.

Tazminat Hesaplama ve Ücretsiz Danışmanlık

Tazminat hesaplama ve ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunan nekadartazminatalirim.net, uğranan zararların tazminat davalarında telafisi için çalışmalar göstermektedir. 2012 yılından bu yana faaliyetlerde bulunan firmanın deprem, trafik kazası, yangın, ferdi kaza, taşımacılık, iş yeri, ev ve tarım gibi sigorta türleri kapsamında uğranan zararların telafi davalarında hizmetleri bulunmaktadır.

Ölümlü Trafik Kazalarında Maddi Tazminat

Trafik kazası sebebiyle bir kişinin ölmesi halinde, Türk Borçlar Kanunu kapsamında bazı tazminat kalemleri talep edilebilmektedir. Bu tazminat davalarında talep edilebilecek tazminatlar arasında destekten yoksun kalma, kişi ölmeden önce tedavi görmüşse tedavi ve hastane masrafları, aracın zararı ve cenaze ile defin giderleri yer almaktadır.

Trafik kazası nedeniyle kişilerin ölmesi halinde yakınlarının talep edebilecekleri tazminatlar belirtildiği gibidir. Tazminat davalarında talep edilen hususların başında, destekten yoksun kalma tazminatı gelir. Bu tazminat, kişinin desteğinden yoksun kalan yakınlarının hayatlarını idame etmeleri için ödenmelidir. Bu davalarda ne kadar tazminat alırım diye merak ediyorsanız, nekadartazminatalirim.net’in sunduğu tazminat hesaplama formunu doldurabilirsiniz.

Ölümlü Trafik Kazalarında Manevi Tazminat

Trafik kazalarının maddi tazminat boyutunun yanı sıra, manevi tazminat boyutu da bulunmaktadır. Manevi tazminat davası kapsamı, kişilerin bedensel bütünlüğüne verilen zararın uygun bir miktar dahilinde ödenmesi olarak belirlenmiştir. Yani trafik kazası sebebiyle yaralanan veya ölen kişilerin yakınları manevi tazminat isteme hakkına sahiptirler.

Cismani zarar, vücut bütünlüğünün yanı sıra, sinirsel bozukluklar ve ruh bütünlüğüne verilen zararı da kapsamına almaktadır. Bu sebeple ölümle veya yaralanmayla sonuçlanan trafik kazalarında yakınlar cismani zarar dahilinde tazminat talep edebilmektedirler. Tazminat tespiti, medikal danışmanlık ve trafik kazası tazminatı gibi konularda sizlere yardım sunan nekadartazminatalirim.net ile kısa süre içerisinde tazminat davalarınızdan sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ölümlü Trafik Kazalarının Tazminatını Hesaplama

Ölümlü trafik kazalarında tazminat davası açacak yakınların göz önünde bulundurması gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar tazminatın belirlenmesine etki etmektedir.

Bunlar ise;

  • Olayın gerçekleştiği tarih,
  • Olaya ilişkin hazırlanan rapor tarihi,
  • Trafik kazasında ölenin yaşı,
  • Trafik kazasında ölenin tahmini kalan ömrü,
  • Trafik kazasında ölenin çalışma süresi ve tahmini çalışabileceği zamanın hesaplanması,
  • Güncel asgari geçim indiriminin tutarı,
  • Ölenin eşi ve çocuklarının yaşıdır.

Bu kriterler göz önünde bulundurularak yapılacak tazminat hesaplaması tutarını, nekadartazminatalirim.net üzerinden kolay bir şekilde dolduracağınız form aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.