Melamin malzeme, özellikle mutfak ve banyo alanları için üretilmiş gereçlerde sıklıkla görebileceğiniz bir materyaldir. Sert plastik olarak da adlandırabiliriz. Plastik ürünler kendi içlerinde birtakım kategorilere ayrılmaktadır. Melamin materyalini de ayrı bir kategori olarak kabul edebiliriz. Kırılmaya daha dayanıklıdır ve uzun vadede kullanıma uygundur. Melamin mutfak eşyaları içerisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Tabak, tepsi, endüstriyel yemek setleri için uygun bir maddedir. Bunun en önemli nedeni ise çizilmeye dayanıklı olmasından kaynaklanır. Yanı sıra, anten- uydu üretiminden yer döşemelerine kadar çok farklı alanlarda da kullanıma müsaittir.

Dayanıklı ve Kaliteli Mutfak Malzemeleri Üreticileri
Melamin, plastik ürünlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri belirtiğimiz üzere,  ev ve mutfak eşyaları sektörü.  Özellikle mutfak araç- gereçlerinde sıklıkla kullanılmakta olan melamin ve plastik, tabak, kase, tepsi, baharatlık, ekmeklik, kaşıklı, çöp kutusu, servis gibi birçok üründe tercih edilmektedir. Melamin ürün üreticileri ve ihracatçıları, kısacası, belirttiğimiz tarzda ürün üreten firmaların bir araya gelerek oluşturmuş olduğu EVSİD kuruluşu bu noktada önemli bir yer oluşturmaktadır. Bu alanda tüketicilerin memnuniyeti kadar, üreticilerin şartları ve memnuniyetleri de önemli. EVSİD ise, üye kuruluşlarının belli bir ölçüde gelişmesini ve hem sektöre hem de ülke ekonomisine daha iyi oranda katkıda bulunmalarına yardımcı olmaktadır. Fuarlar, etkinlikler ve projeler ile bu süreç hızlandırılmaktadır. Detaylı bilgi ve başvurular için evsid.org adresini kullanabilirsiniz.

EVSİD Üye Firmalarından Biri Olarak Yurt Dışına Açılın
Bildiğiniz üzere EVSİD, plastik mutfak eşyaları ve ev eşyaları üreticilerinin ve ihracatçılarının bir araya gelerek oluşturdukları bir kuruluş. Kurumun, evsid.org adresi üzerinden gerekli detaylara da erişebilirsiniz. Hem ülke ekonomisinin hem de sektörün gelişmesi için yönetim kurulu toplantıları, firmalarla organizasyonlar, etkinlikler ve çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Eğer siz de üye kurumlardan biri değilseniz, başvuru formu, giriş aidatı, firma bilgileri, imza sirküleri gibi bilgileri ileterek üyelerden biri olabilirsiniz. Şu an yapılan URGE projeleri kapsamında da bu şekilde yurt dışı etkinliklerine katılabiliyorsunuz. Böylece hem firmanızı hem de Türk plastik üreticilerini temsil edebiliyorsunuz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.