Diğer Kumaşlardan Farkları Ne ?

İpek doğada bulunan eşsiz bir canlı olan ürün ipekböceğinin kozasından elde edilen liflerden üretilen oldukça sağlıklı ve farklı özelliklere sahip bir kumaş türüdür.  Birçok farklı giyim ürününde kullanılan ipeğin yumuşak bir dokusu vardır Örtünmek maksatlı olarak kullanılacak ipek eşarp çeşitleri bu sayede oldukça rahat hissettirmektedir. Ayrıca kolay kolay buruşmama özelliği bulunan ipek kolaylıkla temizlenebilir.

Hangi Amaçla Kullanılırlar ?

Birçok elbise ve giyim aksesuarının yapımında ipek kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise ipeğin insan derisi ile oldukça uyumlu olan ve derinin havalanmasına da elveren yapısıdır. İpek ürünler renklerini farklı açılardan bakıldığında değiştirebilmek özelliğine sahiptir. Bu da dikkat çekici olmalarını sağlamaktadır. İpek eşarplar bu yapıları sayesinde günlük giyimde de özel günlerde kullanılmaya da uygundur. İpek eşarplar tesettür ve örtünme maksatlı kullanılabilmeye oldukça uygundur. Deri sağlığına olumlu katkıları bulunan ipek kumaştan yapılan eşarplar bu sayede sentetik kumaşlardan çok daha rahat hissettirmektedir. Uzun saatler boyunca kullanıma daha uygundur.

Bibashka.com tesettür giyimi ürünleri satışı yapan butik bir adrestir. Özellikle örtünmek için kullanılan ipek eşarp modelleri oldukça anlaşılır bir şekilde fotoğraflanmıştır. Bu sayede eşarplara detaylı olarak bakılabilmekte ve beğenilen ürünlerin alımı yapılabilmektedir. İpek eşarp kullanan her yaştan kadının zevk ve kullanımlarına uygun, farklı tasarımlarda ipek eşarp modelleri de butikte bulunmaktadır. Bunun yanında ürünlerde renk ve desen çeşitliliği oldukça zengindir.

Fiyatları Ne Durumda ?

Elde edilmesinin oldukça zahmetli olması ve ipek kumaştan yapılan ürünlerin çok kaliteli olması sebebiyle ipek eşarp fiyatları da daha yüksek olabilmektedir. Ancak alınacak ipek eşarplar  uzun bir kullanım ömrüne ve kalitelerini korumaları garantisine sahiptir. Bu anlamda fiyat değerlendirmesi yapılacak olursa fiyatların oldukça uygun olduğu görülmektedir.

Bunun yanında belirtilmesi gereken diğer bir konu da sağlık açısından benzersiz ürünler olmalarıdır. Sentetik kumaşların uzun saatler boyu saç derisine temas etmesi özellikle alerjik yapıda deri yapısına sahip kişilerde saç dibi kaşıntılarına ve seboreik dermatit denen ve ekzema olarak da bilinen deri hastalığına sebep olmaktadır. İpek eşarplar bu konuda en sağlıklı ürünler olma özelliğine sahiptirler ve sağlıklı olmaları kesinlikle fiyatlarının karşılıklarından sadece biridir.

2018 modasına uygun ipek eşarplara göz atmak isterseniz aşağıdaki linkteki ürünleri inceleyebilirsiniz;

https://www.bibashka.com.tr/esarp

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.