EVSİD ne diye soracak olursanız, Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği, Türkiye’deki ev ve mutfak eşyaları üreticilerinin isteği doğrultusunda bizzat üreticilerin kendi katılımlarıyla oluşturulmuş bir organizasyondur. İçerisinde  plastik eşya üreticileri, dekoratif eşya üreticileri ve mutfak eşyaları üreticileri gibi bir çok alandan sanayici ve ihracatçıyı bünyesinde bulundurur. Kuruluş amacı ekonomi nedenler üzerine olsa da Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği, ekonominin yanı sıra sosyal hayatta da oldukça etkindir. Soysal sorumluluk projelerine yardımcı olan EVSİD bu konuda bir çok etkinliğe imza atmıştır. Hayatın sadece paradan ibaret olmadığının bilincinde olan bu derneğin sosyal farkındalığı üst düzeydedir.

Polonya Sektörel Ticaret Heyeti

EVSİD gençlerle bir araya geliyor

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği,  sosyal çalışmalara ve sosyal etkinliklere oldukça önem verir. Dernek bir gençlik komitesine sahiptir. EVSİD gençlik komitesinin düzenlediği gençlerle sektörün üstadlarını bir araya getiren “biz bize sohbetler” isimli bir etkinlik vardır. Bu etkinlik sayesinde gençler sektörün kurt iş adamlarından tavsiye alıyorlar. Mesela plastik banyo ürünleriişine giren bir genç adam, bu etkinlik sayesinde bu sektörden tecrübeli olan, yılların tecrübesine sahip başarılı abilerinden tavsiyeler alıyor. Bu genç iş adamlarının iş hayatına alışmasını sağlayan bu proje, geleceğin iş adamlarının sağlam temeller üzerinde yükselmesine olanak sağlıyor. Tüm bunları EVSİD’in sosyal farkındalığı sağlıyor.

EVSİD hem ekonomik hem sosyal

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği, hem ekonomik hem sosyal açıdan Türkiye’ye hizmet veren bir dernektir. Özellikle Türkiye’nin gençleri ve genç iş adamları için her türlü desteği veren bu kuruluşun en büyük arzusu, memleketine hizmet vermek, onu refaha ulaştırmaktır. Plastik mutfak eşyaları, ev eşyaları ve daha bir çok sektörde iş yapan firmalar, EVSİD çatısı altında hem daha güçlü, daha sağlam adımlar atabiliyor, hem de sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor. EVSİD’in sosyal sorumluluk çalışmalarına ve daha fazlasına evsid.org sitesinde ulaşabilirsiniz.

Marks & Spencer İkili İş Görüşmeleri

Kaynak : Evsid.org

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.