Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği, Türkiye’deki ev ve mutfak eşyaları üreticilerinin isteği doğrultusunda bizzat üreticilerin kendi katılımlarıyla oluşturulmuş bir organizasyondur. Kuruluş amacı ev eşyaları üreticilerini bir araya getirip onları tek çatı altında toplamak olan bu derneğin çalışmaları ülke ekonomisi açısından da çok değerli çalışmalardır.  Bu yüzden devletimiz ve kurumları ile sürekli kontak halindedirler. Hal böyle olunca da EVSİD – Devlet iş birliği ülkemiz ekonomisinin gelişmesine fayda sağlıyor. Böyle iş birlikleri hem ülke ekonomisine hem de Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği üyelerine büyük katkılar sağlıyor. Devlet özel sektörün yönetip ülke ekonomisine kazandırdığı bu tür organizasyonlar sayesinde ekonomisini, ihracat hacmini geliştiriyorken, diğer tarafta Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği üyeleri de arkalarında devletin varlığını ve desteğini hissederek güçlü ve sağlam adımlar atabiliyor. İki tarafında kazançlı çıktığı bu ortaklık ülke ekonomisini çok olumlu etkiliyor.

Ekonomi Bakanlığı Ziyareti

EVSİD’in ekonomi bakanlığı ziyareti

EVSİD, geçtiğimiz günlerde Ankara’da ekonomi bakanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. EVSİD yönetim kurulu başkanın sayın Burak Önder’in önderliğinde, sayın Oğuzhan  Durmuş, sayın Talha Özger ve sayın Beyhan Baycar’dan oluşan yönetim kurulu üyeleri, bir de danışman sayın Mehmet Çobanoğlu’ndan oluşan heyet, Ankara’da ekonomi bakanlığıyla bir araya geldi. Bakanlıktaki önemli isimlerle bir araya gelen EVSİD heyeti, buralarda önemli görüşmeler yaptı. Ekonomi bakanlığının Kimya daire başkanlığını yapan Sayın Recep Aslan da ziyaret edilen isimlerden biriydi. Ayrıca ekonomi bakanlığı ithalat genel müdürlüğü yapan sayın Kadir Bal Bey’in makamına giden heyet, burada fikirlerini sundu. Ekonomi bakanlığıyla yapılan bu ziyarette EVSİD, gelece dair planlarını, EVSİD’in çalışmalarını ve fikirlerini sundu. mutfak eşyası üreticileri sektördeki ithalat sıkıntılarıyla ilgili görüşlerini de bakanlığa iletti. Ziyaretin detaylarını  evsid.org sitesinde bulabilirsiniz.

HGH India Fuarı ile Hindistan pazarındayız

EVSİD’in lideri

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği, ev ve mutfak eşyaları başta olmak üzere birçok alandan ihracat ve sanayicileri içinde barındıran bir topluluktur. Bu topluluğa liderlik yapan isim ise EVSİD yönetim kurulu başkanı sayın Burak Önder’dir.

Meksika

Kaynak : Evsid.org

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.