Her insan saçını yaptırmak için mutlaka kuaföre veya berbere gider. Çoğunlukla da işlem sırasında fön makinesi kullanılır. Ama berberlerin fön makineleri bizim kendimize ait fön makinelerimizden daha kalitelidir. Daha farklı özellikleri vardır.

Kuaförlerin Fön Makinelerinin Özellikleri

Normal fön makineleri saçları kurutarak nemini kaybetmesine yol açar. Kuaförlerin kullandıkları fön makinesi kaliteli olduğundan saçın nem dengesini korur ve kuruyarak yıpranmasını engeller. Güçlü motorları sayesinde ıslak saçınızı istediğinizi kuruluğa getirerek kolayca şekil vermenizi sağlar. Ayrıca bu fön makinelerinde bir sürü mod seçeneği bulunur. Saçınıza uygun ayarlara getirilerek, saçınızın sıcaklıktan veya üfleme şiddetinden kırılmasını ve yıpranması büyük ölçüde engeller.

Fön Makinesi Temizliği ve Bakımı

Kuaför ve berberlere müşteriler üzerinde kullandıkları fön makinesi kuaför kullanımı altında olduğundan bakımı ve temizliği onlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü fön makinelerinin de bir motoru ve filtresi vardır. Bu motor ve filtre zamanla kir tutup tozlanabilir. Bu da gücünü kaybederek işlevini yerine getirememesine yol açar. Bu olumsuzluk müşterilerinde memnuniyetini engelleyecek kadar büyük boyutlara ulaşabilir.

Saç Kurutma Makinesi Fiyatları Ne Düzeyde ?

Bu yüzden fön makinesinin ulaşılabilecek yerleri muhakkak en uygun şekilde zarar vermeden temizlenmesi gerekir. Temizliği ve bakımı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Ayrıca bu makineleri uzun dakikalar çalıştırmakta motoru ısıtarak işlevini kaybetmesine sebebiyet verebilir.

Fön Makinesi Nasıl Temizlenir?

Fön makinesinin arkasını çıkartarak filtresini temiz bir diş fırçası yardımı ile güzelce temizleyin. Fön makinesinin filtresi metalden yapılmış ise bir kova sabunlu su hazırlayarak filtreleri sabunlu suyun içine atın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra filtreleri çıkartarak kurulayın ve geri takın. Fön makinesinin ön yüzünde ulaşılabilecek yerleri yumuşak ve nemli bir bez ile temizleyin. Makinenin kablosunu da aynı şekilde temizleyin. Düğmelerin arasına toz kaçmış olabilir ve bu makinenizin ömrünü kısaltır.

Saç Kurutma Makinesi Satış Sonrası Destek

Ulaşabiliyorsanız bir bez ile temizleyebilirsiniz veya üfleyerek tozlardan kurtulabilirsiniz. Bu temizlik ve bakım uygulamalarını fön makinenizin yavaşladığını ve eski işlevini yerine getiremediğini fark ettiğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu temizlik ve bakım uygulamalarını yerine getirmek, makinenizin ömrünü uzatacak ve kullanırken size daha iyi bir sonuç verecektir.

Bu yazı ; Tulyum ‘dan alınmıştır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.